قلم زنی فرش چیست ؟ 

گاهی اوقات ممکن است بر اثر شستشوی فرش  دستباف رنگ های ان در هم قاطی شده و پخش شود و یا ممکن است در اثر ریختن آب و مایعات روی فرش دستباف تان رنگ های نخ فرش با هم مخلوط شده و طرح فرش را خراب کنند. قلم زنی فرش یا رنگ برداری فرش راه حل بسیار خوبی برای مقابله با این مشکل است.قلم زنی فرش کاری تخصصی است و نیاز به دقت و زمان دارد.پس اگر فرش شما به این مشکل دچار شده برای قلم زنی ان عجله نکنید و ان را به دست مراکز قالیشویی های مطمئن بسپارید مثل افرا که با داشتن متخصصین مجرب کار شما را انجام میدهند.

قلم زنی فرش دستباف

قلم زنی فرش دستباف مانند سایر خدمات ارائه شده توسط قالیشویی های معتبر خدمتی است در جهت رفع مشکلات فرش و هر چه نو و تازه تر نشان دادن فرشهای قدیمی و آسیب دیده . شستشوی فرشهای دستباف بدلیل ظرافت خاص به کار رفته در بافت آن ، استفاده از رنگهای طبیعی در هنگام رنگرزی نخهای آن و همچنین عدم استفاده از تثبیت کننده های رنگ دقت و احتیاط خاصی طلب می کند در غیر اینصورت و شستشوی غیر صحیح ، فرش به شدت آسیب خواهد دید و راه بازگشتی نخواهد داشت . چنانچه رنگرزی نخهای بکار رفته در بافت فرش به گونه ای باشد که در هنگام شستشو رنگ پس بدهند چاره ای جز قلم زنی فرش یا همان رنگبرداری از فرش نداریم . این کار بسیار ظریف و تخصصی که تجربه و مهارت زیادی می طلبد بهتر است توسط متخصصان در قالیشویی های معتبر انجام شود.

قیمت قلم زنی فرش

قیمت قلم زنی فرش یا به عبارتی رنگ برداری از آن که از جمله خدمات بسیار تخصصی ارائه شده توسط قالیشویی هاست ، بسیار متفاوت بوده و به چندین فاکتور از جمله جنس فرش ، نوع رنگهای استفاده شده در رنگرزی نخهای آن ، نوع و میزان پخش شدگی رنگهای آن و … وابسته می باشد ، بنابراین تعیین میزان قیمت قلم زنی فرش صرفا توسط کارشناسان خبره و پس از بازدید و بررسی تمامی فاکتورهای ذکر شده امکانپذیر می باشد .

شعبه شمیرانات

شعبه غربــــ

شعبه شـــرق

شعبه شمـــال

شعبه جنوبــــ

شعبه کرج