نحوه از بین بردن لک چای از فرش

نحوه از بین بردن لکه چای روی فرش

نحوه از بین بردن لکه چای روی فرش چگونه است ؟

نحوه از بین بردن لکه چای روی فرش در عین این که ساده به نظر می رسه می تونه تبدیل به یک مشکل بزرگ برای خونه بشه.لکه ای که به این راحتی ها دست از سر فرش و زندگیمون بر نمی داره!صبح ها با عجله از خواب بلند می شیم و صبحانه می خوریم تا خیلی سریع خودمونو به محل کار یا محل تحصیل برسونیم.اگر حواسمون نباشه و فنجان چای از دستمون روی فرش بریزه چکار باید بکنیم؟اگه خیلی عجله داشته باشیم و فرصت پاک کردن لکه چای رو نداشته باشیم چی؟در این حال همه به فکر قالیشویی میافتند.

حواستون باشه که لکه چای یکی از انواع لکه هاییه که اگر سریع دست به کار بشین .و برای پاک کردنش اقدام کنین خیلی راحت و حتی با یه دستمال مرطوب پاک میشه.این طوری که اول یکم نمک سفید روی لکه می پاشیم و اجازه می دیم.چند لحظه روی لکه بمونه و بعدش با استفاده از یک دستمال پارچه ای که با آب نم دارش کردیم.روی لکه چند بار می کشیم تا لکه کاملا از بین بره.

گاهی ممکنه که کاری داشته باشیم.و یا دیرمون شده باشه و فرصت از بین بردن لکه چای روی فرش رو نداشته باشیم.هر چقدر که زمان بیشتری بگذره لکه مقاومت بیشتری پیدا می کنه .و اگر خیلی دیر بشه ممکنه لکه ثابت بشه و به سختی از بین بره.یکی از راه هایی که در صورت پاک نشدن لکه با دستمال مرطوب به ذهنمون می رسه پاک کردن لکه با مواد شوینده هست. به این صورت که با اسفنج آغشته به مواد شوینده به سراغ لکه می ریم اما حواستون باشه که با این کار ممکنه به فرشتون آسیب بزنید!

از بین بردن لکه چای روی فرش دستباف یا ابریشمی امکان پذیر است؟

اگر فرش دستباف یا ابریشمی شما با لکه چای کثیف شد.نحوه از بین بردن لکه چای روی فرش حواستون باشه، چون دیگه روشهای معمولی جواب گوی از بین بردن لکه چای روی فرش شما نیست.و باید با دقت بیشتری عمل کنید.اگر لکه چای تازه هست با دستمالی که با آب سرد مرطوبش کردین روی لکه بکشین.و اگر دیدین که با وجود سرد بودن رنگ های فرش دستباف یا ابریشمی شما در حال پخش شدن هست.دست نگه دارین و ادامه ندین و بقیه کار رو دیگه به یه قالیشویی خوب که از عهده پاک کردن لکه فرش شما بر بیاد بسپارید.

البته اکثر قالیشویی درشستشوی فرش ها این روزها پاک کردن لکه هایی مثل لکه چای روی فرش رو قبول نمی کنند،چون کار بسیار سختی هست و به خصوص اگر فرش شما دستباف باشه و رنگ فرشتون پخش بشه .که دیگه اصلا! چون کار قلم زنی فرش دستباف هم بهش اضافه می شه.و عملا میشه دو تا کار خیلی سخت که خب شاید هر کسی زیر بار هر دو هزینه نره مگه اینکه در این زمینه اطلاعات داشته باشه.و از سختی کار مطلع باشه و فرش دستبافش هم براش مهم و با ارزش باشه.اگر فرش شما مشکل پخش شدن رنگ رو نداشته باشه می تونید.

برایلک برداری از فرش.بعد از این که کمی محل لکه رو با آب سرد مرطوب کردین.روی اون لکه رو نمک بپاشین و بعد از چند دقیقه آب لیموی ترش تازه روش بمالید و اجازه بدین.که چند دقیقه ای روی لکه بمونه. بعد با دستمال مرطوب کاملا پاکش کنین. این روش ها برای لکه های کمرنگ که زمان زیادی از ایجاد لکه نگذشته باشه به خوبی جواب میده.اما اگر زمان زیادی از ایجاد لکه گذشته و لکه ثابت و پررنگ شده بهتره کار روی به کارشناسان یک قالیشویی بسپارید.که با استفاده از مواد متناسب با لکه فرش شما را به خوبی و با کمترین ریسک آسیب رسانی به فرش پاک کنند.دقت کنید که به هیچ وجه از مواد شوینده شیمیایی برای پاک کردن لکه فرش استفاده نکنید!