فرش گرد یا دایره ای
فرش گرد یا دایره ای
فرش گرد یا دایره ای شکل است . شاید هنوز هم اکثریت مردم زمانی که اسمی از فرش برده می شود فرشهای چهارگوش را تجسم کنند.
شستشوی انواع پادری
انواع شستشوی پادری
بخش عمده ای از نظافت و بهداشت منزل توسط همین پادری ها تامین می شود . بنابراین شستشوی پادری ها از جمله هستند که استفاده در منزل ضروریست .
از بین بردن بوی نامطبوع فرش
از بین بردن بوی نامطبوع فرش
فرش ها ممکن است در اثر عدم مراقبت از آن بعد از مدتی متوجه بوی نامطبوع فرش می شویم . این بوی بد و زننده می تواند در اثر نگهداری از حیوانات خانگی ایجاد شود.
فرش دستباف دست دوم
فرش دستباف دست دوم
در اکثر مواقع در هنگام فروش فرش دستباف دست دوم نه تنها فرش قیمت اولیه خود را حفظ کرده بلکه می توان آن را پس از سالها استفاده با قیمت مناسب کرد.
فرش فانتزی
فرش فانتزی به چه فرشی گفته میشود
فرش فانتزی که این روزها پای آن به اکثر خانه های ایرانی باز شده ، به یکی از فرشهای پرطرفدار بخصوص در میان جوانان و نوجوانان تبدیل شده است .این فرشهای فانتزی و مدرن در همه چیز از رنگ و طرح گرفته است.
شستن تابلو فرش
آموزش شستن تابلو فرش در خانه
تابلو فرش از جمله وسایلی است که در خانه های ایرانی زیاد دیده میشود به این منظور شستن تابلو فرش در منزل و خشک کردن ان به روش صحیح مهم است.
بید زدگی فرش
بید زدگی فرش چه زمانی رخ میدهد ؟
بید زدگی فرش همانند پوسیدگی فرش است ولی تفاوتهایی دارد که برای جلوگیری از ببید زدگی فرش ها باید نکاتی را رعایت کنید تا این اتفاق نیفتد.
از بین بردن لکه جوهر از روی فرش
از بین بردن لکه جوهر از روی فرش
نحوه ی از بین بردن لکه جوهر از روی فرش های دستباف و ماشینی مراحلی دارد و باید در زمان مناسب انجام شود که لکه خاصی روی فرش شما نماند.
فرش بلژیکی
درباره فرش بلژیکی چه میدانید
چند سالی است که واژه فرش بلژیکی بخصوص زمانی که به فرش فروشی ها مراجعه می کنیم شنیده می شود اما شاید دقیقا ندانیم این فرشها چه ویژگیهایی دارند.
فرش ابریشمی دستباف
ویژگیهای فرش ابریشمی دستباف
فرش ابریشمی دستباف هم تفاوت بسیار زیادی با فرش ابریشمی یا ابریشم گونه ماشینی دارد برای این تفاوت باید ویژگی های فرش ابریشم دستباف را بدانیم.
رنگ برداری فرش
نحوه رنگ برداری فرش دستباف
در این متن قصد داریم نکاتی را در ارتباط با رنگ برداری فرش برای شما عزیزان توضیح دهیم اینکه چه زمانی و در چه فرش هایی رنگ برداری میکنیم.
دستگاه قالیشویی
بررسی دستگاه قالیشویی مناسب
امروزه در مراکز قالیشویی های مدرن از دستگاه قالیشویی تمام اتوماتیک ومدرن استفاده میشود و کارخانه قالیشویی افرا یکی از این مراکز است.
مارک زنی تابلو فرش
مارک زنی تابلو فرش دستباف
اگر درباره مارک زنی تابلو فرش شنیده باشید و بخواهید در این رابطه اطلاعاتی به دست آورید این مقاله را مطالعه بفرمایید که در قالیشویی افرا صورت میگیرد.
دارکشی فرش دستباف
دارکشی فرش دستباف چیست
شاید شما هم اصطلاح دارکشی فرش دستباف را شنیده باشید اما دقیقا ندانید که به چه معناست و چه زمانی از آن استفاده می شود در این مقاله آشنا شویم.
خشکشویی فرش
خشکشویی فرش در منزل
خشکشویی فرش در منزل چیست و چه صورت باید در منزل خشکشویی کنیم مانند خشکشویی مبلمان که در منزل توسط دستگاههای مکانیزه با کارکنان مجرب صورت میگیرد.
رفوگری فرش
رفوگری فرش چیست
رفوگری فرش از هنرهای قدیمی ایرانی است که جز جدا نشدنی هنر فرش بافی می باشد. اما شاید جالب باشد که بدانید رفوگری فرش چیست؟
کاور ریشه فرش
کاور ریشه فرش چیست
کاور ریشه فرش چیست و استفاده از ان چه مزیت هایی دارد در این مقاله قصد داریم مزیت های استفاده از کاور ریشه فرش و زمان استقاده از ان را شرح کنیم.
پاک کردن لکه خون از روی فرش
پاک کردن لکه خون از روی فرش
گاهی ممکن است بر اثر حادثه ای روی فرش هایمان لکه خونی بیفتد در این مقاله سعی داریم نحوه پاک کردن لکه خون از روی فرش دستباف و ماشینی را آموزش دهیم
قالیشویی مطمئن
پیدا کردن یک قالیشویی مطمئن
قالیشویی مطمئن و مورد تایید این روزها ممکن است کمی دشوار باشد ولی با دانستن چند نکته میتوانید قالیشویی مورد اعتماد خود را پیدا کنید.
نحوه از بین بردن لک چای از فرش
نحوه از بین بردن لکه چای روی فرش
ما ایرانیان به دلیل استفاده از چای در طول شبانه روز امکان ریختن چای به روی فرش زیاد است، حال اینجا نحوه از بین بردن لکه چای روی فرش را بررسی میکنیم.
شستشوی پتو
نحوه شستشوی پتو
شستشوی پتو باید هر چند هفته اتفاق بیفتد به دلیل اینکه مدت زیادی از شبانه روز با بدن تماس دارد و محل بسیار مناسبی برای رشد باکتری ها و قارچ هاست.
ترمیم ریشه فرش
ترمیم ریشه فرش
ترمیم ریشه فرش چیست فرش جزئی از دکوراسیون منازل ایرانیان…
پرداخت فرش
پرداخت فرش
پرداخت فرش چیست آنچه در هنگام انتخاب و خرید فرش بیش از طرح و رنگ آ…
اعلاشویی
اعلاشویی
اعلاشویی امروزه قالیشویی ها با استخدام افراد متخصص در زمینه انواع فرش با بررسی الیاف مصرفی و نحوه بافت فرش تصمیم می گیرند که یک فرش چگونه اعلاشویی شود.